Červen 2014

Breakfast At Tiffani´s

26. června 2014 v 18:10 | Sabina |  Celebrity
Tamara

Tento článek jsem schválně nepojmenovala "Audrey Hepburn", i když právě o ní ho píši. Dnes jsem se konečně dostala ke shlédnutí filmu "Snídaně u Tiffaniho", tedy "Breakfast at Tiffani´s", s mojí a určitě ne jen mojí, velikou módní ikonou a inspirací, pro mě tedy i obrovským hereckým vzorem. Audrey byla jedna z nejvýznamnějších britských hereček druhé poloviny 20. století. Byla nositelkou mnoha cen jako Oscar, Grammy, Tony, Emmy. Narodila se v Bruselu, kde se věnovala baletu, jelikož chtěla být primabalerinou, později také získala stipendium na velice prestižní baletní školu v Londýně. Brzy však zjistila, že kvůli své tělesné výšce nemůže s kariérou primabaleriny počítat. V baletním souboru si ji ale všimli muzikáloví a filmoví producenti a brzy získala své první malé role v nevýznamných britských filmech. V roce 1951 na popud francouzské spisovatelky Colette přijala nabídku na titulní roli broadwayské show Gigi, poprvé opustila evropský kontinent a odjela do USA. Prakticky současně s tím (obsazení 1951, natáčení 1952, premiéra 1953) také přišel druhý zásadní zlom její herecké kariéry v podobě hlavní role v komedii Prázdniny v Římě, která ji vynesla do hvězdné společnosti. Za tento film také získala (v americkém filmudebutující) v roce 1954 cenu americké filmové akademie - Oscar. V témže roce 1954 krátce na to také získala prestižní divadelní ocenění Tony za roli Ondiny ve stejnojmenné broadwayské divadelní hře. Od té doby se objevovala v nejklasičtějších dílechkinematografie jako jsou například:Sabrina, Vojna a mír, My Fair Lady a ještě například Snídaně u Tiffaniho. Tento film jsem dnes konečně viděla, jak už jsem tedy na začátku článku psala, a určitě všem bych vám ho doporučila. Audrey má nádherný hlas, je velice elegantní a má dokonalé rysy. Její herecké výkonu jsou podle určitě nejen mého názoru naprosto vynikající!
Strašně moc bych si přála sehnat ty brýle, které v tom filmu nosila, jsou to ty z té animace na začátku článku, úžasné <33
A teď spoustu fotografií a dokonalá Audrey ve videu z filmu Breakfast at Tiffani´s :-) Fotky najdete v celém článku :-)


Když fotím já #2

26. června 2014 v 12:19 | Sabina |  Photos
Uběhla fakt hodně dlouhá doba od mého prvního článku "Když fotím já" s příspěvky mých fotografií a celou tu dobu jsem fotila další a další, a tak jak už to bývá, jsem i změnila styl focení a tak dále. A jak to vlastně vypadá, se můžete podívat níže :-)


Pár dalších fotek najdete v celém článku a všechny ZDE

Léto 2014 - Co se nosí #1

22. června 2014 v 21:53 | Sabina |  Móda
#1 znamená, že nejspíš určitě napíšu článek #2 :-) Myslím, že v dnešní době už má většina dívek přehled o módě a kosmetice a vědí, co se právě nosí, přesto mě asi nikdy nepřestane lákat psát tyhle články, ať už třeba jen pro inspiraci. Taže v celém článku najdete spoustu inspiračních fotografií oblečení na léto, s krátkým popiskem. Dokonce i já jsem se jimi nechala inspirovat a chystám si pár těch kousků oblečení koupit :-)Zelený čaj

22. června 2014 v 20:25 | Sabina |  Další
Je neděle, 20:14 a já jsem už dávno měla jet do Prahy na Mattoni festival, ale jelikož jsem nemocná, tak se na něj budu dívat z pohodlí domova, myslím že od 21:00 na TV Nova a jelikož jsem nemocná, tak se celý den zdravě a lehce stravuji a ke zdravému stravování patří zdravé tekutiny a jelikož celý den piji zelený čaj a vážně mi chutná a vlastně ho piji i normálně a dost často, tak jsem se o něm rozhodla napsat článek. Tenhle čaj je po všech stránkách jen a jen zdravý. Zlepšuje metabolismus a celkově pročišťuje tělo, a tak i když ho budete pít ve větší míře, pořád vám bude jen prospěšný. Já osobně miluji zelený čaj s jasmínem z Marks and Spencer a protože mi právě nefunguje iPhone a nechce se mi do obýváku pro iPad, tak vám sem dám fotku z internetu a vřele ho doporučuji! :-) A co vy, pijete také zelený čaj? :-)

©Fashion-PerfectAmanda Seyfried

21. června 2014 v 23:24 | Sabina |  Celebrity
Chtěla bych napsat článek o úžasné herečce jménem Amanda Seyfried.
Amanda je mou jedinou a obrovskou hereckou inspirací #1. Hrála například ve filmech: Dear John, Red Riding Hood, Mamma Mia, Chloe a další. Když se podíváte na jakýkoliv film, ve kterém hrála, určitě nebudete litovat. Určit mám ráda spoustu těch "Disney hvězdiček", jako Selenu Gomez, nebo Miley Cyrus, ale podle mě Amanda je už opravdová a kvalitní paní herečka :-) v celém článku najdete pár jejich fotek a kdybyste se chtěli dozvědět více o ní, tak ZDE je sice anglický, ale spolehlivý zdroj.


My Instagram: @sabinarojkova
©Fashion-Perfect


Po takové době

21. června 2014 v 22:57 | Sabina |  Informace
Ahoj!!! :-) Po hrozně dlouhé době bych sem chtěla napsat příspěvek. Dostala jsem ke svým 17. narozeninám nový notebook a předtím jsem bez něj byla asi rok a to byl také důvod, proč jsem sem nic nepsala. Blogování mi hodně chybí, přesto, že mám teď hoooodně práce. Ale za týden máme prázdniny, takže je to teď přece jen volnější :-) Blog, Facebook a Instagram, jsou pro mě nejlepší možnosti, jak se s vámi spojit. Kdysi to byl určitě blog SelenaGomez-Abouther - ale na ten už teď opravdu čas není :/ Ale jsem moc ráda, že mohu být tady, psát nepravidelně a být tu jak chci, kdy chci. Těšíte se na prádniny? Já strašně moc. Po celém tom náročném školním roce jsou to moje první volné prázdniny a já se těším, že si maximálně odpočinu :-) Babička dneska taky prohodila, že by dnes snad měl být první letní den! :D takžeeeee:


PS: kdo by chtěl vědět můj instagram tak - @sabinarojkova
©Fashion-Perfect