Breakfast At Tiffani´s

26. června 2014 v 18:10 | Sabina |  Celebrity
Tamara

Tento článek jsem schválně nepojmenovala "Audrey Hepburn", i když právě o ní ho píši. Dnes jsem se konečně dostala ke shlédnutí filmu "Snídaně u Tiffaniho", tedy "Breakfast at Tiffani´s", s mojí a určitě ne jen mojí, velikou módní ikonou a inspirací, pro mě tedy i obrovským hereckým vzorem. Audrey byla jedna z nejvýznamnějších britských hereček druhé poloviny 20. století. Byla nositelkou mnoha cen jako Oscar, Grammy, Tony, Emmy. Narodila se v Bruselu, kde se věnovala baletu, jelikož chtěla být primabalerinou, později také získala stipendium na velice prestižní baletní školu v Londýně. Brzy však zjistila, že kvůli své tělesné výšce nemůže s kariérou primabaleriny počítat. V baletním souboru si ji ale všimli muzikáloví a filmoví producenti a brzy získala své první malé role v nevýznamných britských filmech. V roce 1951 na popud francouzské spisovatelky Colette přijala nabídku na titulní roli broadwayské show Gigi, poprvé opustila evropský kontinent a odjela do USA. Prakticky současně s tím (obsazení 1951, natáčení 1952, premiéra 1953) také přišel druhý zásadní zlom její herecké kariéry v podobě hlavní role v komedii Prázdniny v Římě, která ji vynesla do hvězdné společnosti. Za tento film také získala (v americkém filmudebutující) v roce 1954 cenu americké filmové akademie - Oscar. V témže roce 1954 krátce na to také získala prestižní divadelní ocenění Tony za roli Ondiny ve stejnojmenné broadwayské divadelní hře. Od té doby se objevovala v nejklasičtějších dílechkinematografie jako jsou například:Sabrina, Vojna a mír, My Fair Lady a ještě například Snídaně u Tiffaniho. Tento film jsem dnes konečně viděla, jak už jsem tedy na začátku článku psala, a určitě všem bych vám ho doporučila. Audrey má nádherný hlas, je velice elegantní a má dokonalé rysy. Její herecké výkonu jsou podle určitě nejen mého názoru naprosto vynikající!
Strašně moc bych si přála sehnat ty brýle, které v tom filmu nosila, jsou to ty z té animace na začátku článku, úžasné <33
A teď spoustu fotografií a dokonalá Audrey ve videu z filmu Breakfast at Tiffani´s :-) Fotky najdete v celém článku :-)

©Fashion-Perfect
 

24 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Anett • bellathorne-official Anett • bellathorne-official | Web | 28. června 2014 v 20:01 | Reagovat

Na Facebooku jsem četla ten tvůj status, že se na film díváš, nevěděla jsem ale, že o Audrey napíšeš i článek :) Mě Audrey zaujala poprvé asi před rokem, když jsem viděla film Jak ukrást Venuši (pokud jsi neviděla, tak rozhodně doporučuji!). Následně jsem se podívala na Prázdniny v Římě a potom právě na Snídani u Tiffanyho. Audrey má ve filmech prostě své kouzlo :) Její hlas je strašně příjemný, např. když ve Snídani u Tiffanyho zpívá Moon River. Jen mě mrzí, že v muzikálu My Fair Lady nakonec všechny písně její role přezpíval někdo jiný..no co s tím nadělat, alespoň že si tam zahrála :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama